PROJEKT: „MŁODZI – AKTYWNI NA PODKARPACKIM RYNKU PRACY”
Okres realizacji: 01.10.2016 – 31.03.2018
Obszar realizacji: województwo podkarpackie
Źródło finansowania: POWER, Oś priorytetowa I, Działanie 1.2, Poddziałanie 1.2.2 Wsparcie udzielane z Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych
Wartość projektu: 950 535,00 PLN
Dofinansowanie projektu z UE: 903 008,25 PLN
Cel główny projektu: Celem projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia 72 osób młodych do 29 roku życia bez pracy, nieuczestniczących w kształceniu lub szkoleniu tzw. Młodzież NEET, zamieszkujących województwo podkarpackie, dzięki nabyciu przez nie kwalifikacji zawodowych dopasowanych do potrzeb pracodawców oraz doświadczenia zawodowego w okresie do marca 2018r.
Grupa docelowa: 72 osoby (40K; 32M) w wieku 15-29 lat , w tym osoby niepełnosprawne, zamieszkujące na obszarze województwa podkarpackiego (w rozumieniu KC), należące do grupy NEET tj. łącznie spełniające następujące warunki:
- Nie pracują (bierne zawodowo, niezarejestrowane w urzędzie pracy);
- Nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym i nie szkolą się (nie brały udziału w tej formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni).
Oferowane wsparcie:
Projekt zakłada realizację indywidualnego i kompleksowego wsparcia aktywizacji zawodowo-edukacyjnej uczestników w następującym zakresie:
1. Identyfikacja potrzeb grupy docelowej oraz opracowanie/aktualizacja Indywidualnych Planów Działania przez doradcę zawodowego służących indywidualizacji wsparcia i określeniu ścieżki zawodowej.
2. Indywidualne pośrednictwo pracy – celem wsparcia jest pomoc uczestnikowi w znalezieniu zatrudnienia zgodnego z jego kwalifikacjami i kompetencjami,
w tym pomoc w poruszaniu się na rynku pracy, w planowaniu kariery zawodowej, w podejmowaniu decyzji zawodowych, poszukiwanie i przedstawianie ofert pracy. Wsparcie będzie udzielane w sposób ciągły na bieżąco przez cały okres uczestnictwa w projekcie w wymiarze 3h na Uczestnika Projektu.
3. Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy – wsparcie trwające łącznie 24h (4 dni po 6 h) obejmujące: analizę rynku pracy, aktywne poszukiwanie pracy, tworzenie dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), rozmowa kwalifikacyjna, autoprezentacja, elementy prawa pracy.
4. Indywidualne poradnictwo pracy – w wymiarze średnio 3h na Uczestnika Projektu. Realizowane w trakcie indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym. Dotyczyć będzie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych, nabywania doświadczenia zawodowego.
5. Szkolenie zawodowe – będzie miało na celu nabycie, podniesienie, uzupełnienie lub zmianę kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy. Wsparciem będzie objętych 20 Uczestników Projektu, którzy zostaną przeszkoleni pod potrzeby konkretnych przedsiębiorców deklarujących ich późniejsze zatrudnienie. Szkolenie będzie trwać maksymalnie 3 miesiące. Będzie się ono kończyć odpowiednim egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje.
6. Staże zawodowe – każdy Uczestnik Projektu weźmie udział w 5-miesięcznym płatnym stażu zawodowym, zbieżnym z jego kwalifikacjami zawodowymi, dostosowanymi do potrzeb pracodawców.
Przedsiębiorcy przyjmujący uczestników projektu na staż będą zobowiązani do późniejszego ich zatrudnienia na okres minimum 3 miesięcy w wymiarze minimum ½ etatu (forma zatrudnienia: umowa cywilnoprawna lub umowa o pracę).
Terminy naborów do projektu:
I – luty 2017 r.
II – marzec 2017 r.
III – maj 2017 r.
IV – lipiec 2017r.
Procedura rekrutacji:
Weryfikacja kwalifikowalności Kandydatów/Kandydatek do projektu odbędzie się w drodze oceny formalnej i merytorycznej:
Ocena formalna – weryfikacja przynależności do grupy docelowej (status osoby biernej/bezrobotnej, wiek, miejsce zamieszkania (województwo podkarpackie), brak udziału w formach kształcenia stacjonarnego i szkoleniach w ostatnich 4 tygodniach.
Dwuetapowa ocena merytoryczna:
I etap – ocena wg kryteriów: niepełnosprawność (5 pkt.); niskie wykształcenie – poziom ISCED 3 włącznie (5 pkt.); brak doświadczenia zawodowego (10 pkt.); osoba bezrobotna/bierna zawodowo powyżej 12 m-cy (10 pkt.)
II etap – rozmowa z doradcą zawodowym, który dokonana wstępnej identyfikacji potrzeb oraz oceny kompetencji: niska motywacja (0-10 pkt.); predyspozycje do wejścia na rynek pracy (0-10 pkt.); determinacja i zaangażowanie w zakresie realizacji ścieżki wsparcia (0-10 pkt.)
Biuro Projektu:
Bieszczadzka Agencja Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.
ul. Rynek 17, 38-700 Ustrzyki Dolne
tel. (013) 461 29 98
www.barr-ustrzyki.pl
Udział w projekcie jest bezpłatny!
Do pobrania: (dokumenty aktualne dla I naboru)
UWAGA
Dokumenty aktualne dla kolejnych naborów (II, III, IV) będą dostępne w zakładce odpowiadającej danemu naborowi, tj. w: Realizowane projekty: Młodzi - aktywni na podkarpackim rynku pracy: Dla kandydata do projektu: II nabór/ III nabór/ IV nabór
- Karta oceny formalnej
- Karta oceny merytorycznej - rozmowa z doradcą zawodowym
- Karta oceny merytorycznej
- Regulamin Uczestnictwa
- Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszeniowy
- Załącznik nr 2 - Oświadczenie o spełnianiu kwalifikowalności
- Załącznik nr 3 - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
- Załącznik nr 4 - Oświadczenie o zobowiązaniu
- Załącznik nr 5 - Oświadczenie zbiorcze
- Oświadczenie osoby bezrobotnej niezarejestrowanej w PUP - wypełnia osoba bezrobotna niezarejestrowana w Urzędzie Pracy (nie dotyczy osób biernych zawodowo)